Jeg kan virkelig ikke se for meg noen alkoholfri drikke som passer bedre i solen. Denne er så god at man gruer seg til det skal bli tomt.
(9 dl ferdig mengde)
3 sitroner ( totalt 1.5 dl sitronsaft)
1 dl vann
1 dl sukker
30 isbiter
Du bør ha en blender for å lage denne da isen skal bli knust som slushkonsistens.
Press saften ut av sitronene. Pass på å få bort steinene. Ha saften i en liten gryte sammen med vann og sukker. Rør rundt bare til sukkeret går i oppløsning i oppkoket. Avkjøl blandingen.
Ha isbiter i blenderen. Er maskinen litt svak bør du ha i litt og litt. Er det fortsatt vanskelig å få knust de kan du ha i litt av den avkjølte sitronblandingen. (Ca 0.5-1 dl). Har du i for mye vil isbitene bare bli kastet rundt (av erfaring).
Når isen har fått slushkonsistens så ha i sitronblandingen og kjør maskinen noen sekunder så det får blandet seg.
Server umiddelbart!
Nb Denne bør du servere med sugerør og drikke fra bunnen.
Velbekomme
Scrolle gjerne ned og del oppskriften så du har den til senere.
Liker du oppskriftene mine og vil gi noe tilbake?
Hvis du ønsker kan du gi et beløp du syns passer ved å vippse til 560208 eller bruke vanlig bankoverføring til konto 1503.51.66332
Det vil være høyt verdsatt
Hvis du ønsker å motta nye oppskrifter direkte til din epost, følg oss på Blogloving ved å trykke på denne linken:
https://www.bloglovin.com/blogs/mat-fra-bunnen-14744499/?referrer_context=autocomplete_enter
Følg oss gjerne her også Tanjasmat:
https://www.facebook.com/Tanjasmatfrabunnen/
Ser frisk og fin ut! Skal prøves!
Ser (og høres) aldeles digg ut!
Ønsker en god natt
Hørtes godt ut!
Slush! Går det greit å bruke sitronmelise her for å slippe å provosere magen?
orgasmegaranti: Tusen takk
Torunn: Tusen takk
Jeg har ikke prøvd. Men prøv da vel Kristin Karlsen Stangnes: )