I dette innlegget får du se både flere videoer og bilder av slakting av en hane steg for steg.
Når det blir for mange haner i en hønseflokk blir det lett kaos og da er det fint å vite at dette er kjempegod og ikke minst økologisk og kortreist mat. Denne hanen ble klekket på nyttårsaften og idag hadde den nådd en fin størrelse.
Dette er veldig greit å holde på med ute.
Vi starter med å tenne opp et bål.
Video 1 : Intro
Video 3: Dypping i kokende vann
Video 4: Ribbing av fjær
Video 5 : Fjerning av innvoller
Her er noen bilder fra underveis
Det er viktig å skylle kjempenøye både utvendig og innvendig. Dette er lettere om du splitter den opp.
Legger ved min oppskrift på coq au vine her : http://matfrabunnenfb.blogg.no/1487769127_coq_au_vin_med_hne.html
Håper du syns dette var et spennende og annerledes innlegg 🙂
Liker du oppskriftene mine og vil gi noe tilbake?
Hvis du ønsker kan du gi et beløp du syns passer ved å vippse til 560208 eller bruke vanlig bankoverføring til konto 1503.51.66332
Det vil være høyt verdsatt 🙂
Hvis du ønsker å motta nye oppskrifter direkte til din epost, følg oss på Blogloving ved å trykke på denne linken:
https://www.bloglovin.com/blogs/mat-fra-bunnen-14744499/?referrer_context=autocomplete_enter
Følg oss gjerne her også Tanjasmat:
https://www.facebook.com/Tanjasmatfrabunnen/
uff
Sett på Norske Rednecks eller? :p Sesong 1, da Doc skøyt og slakta hane.. 🙂
Synest virkelig ikke dette innholdet er noe passende. Grotesk! Greit at dyr blir slaktet hver dag, du trenger ikke å legge ved step-by-step bilder OG film av det
Takk for praktisk og grei info her! 🤗👍 det kan bli nødvendig ein vakker dag å vita korleis vi lagar maten frå bunnen, supert!!
Det er ikke nødvendig å dyppe i vann. Har prøvd begge deler og det er like enkelt å ribbe uten å dyppe. Husk å begynne med de store fjærene, de setter seg fast etter avliving om man venter for lenge. Da blir de vanskelig å få av.
Nei? Doc&Dask:
Flott innlegg! Min datter og jeg planlegger å ha noen kyllinger til det formål. Blir spennende.